- A Nissan és partnerei felgyorsítják az elektromos járművekhez való hozzáférést a kulcsfontosságú európai piacokon
- 252 töltőállomás telepítése 6 országban, napenergiával és akkumulátorral
- A NEXT-E projekt kapta 2017-ben a legnagyobb e-mobilitási támogatást az Európai Bizottságtól elektromos jármű projektekre
A NEXT-E Konzorcium teljesen integrált és hozzáférhető töltési infrastruktúrát telepített Csehországban, Szlovákiában, Magyarországon, Szlovéniában, Horvátországban és Romániában a NEXT-E projekt keretében. Az elmúlt négy évben a Nissan egyesítette erőit a ZSE-vel, az E.ON-nal, a HEP-pel, a PETROL-lal, a MOL-csoporttal és a BMW-vel, hogy elősegítse az elektromos járművek széles körű elterjedését, lehetővé téve az e-mobilitást.
Összesen 222 multi-standard gyorstöltő állomást és 30 ultragyors töltőállomást telepítettek. Ez létrehozza azt a létfontosságú infrastruktúrát, amely az elektromos járművek iránti növekvő kereslet támogatásához szükséges, és segíti az ügyfeleket az elektromos jövőre való átállásban. A fenntartható töltési megoldások és a megújuló energia integrálása a Nissan szén-dioxid-semlegességi törekvésének részét képezik. Az energiahatékonyság jegyében a Nissan konzorciumi partnereivel együtt a töltőállomásokat is kifejezetten az ügyfelek igényeihez igazította. A konzorcium napenergia-termeléssel és helyhez kötött akkumulátoros energiatárolóval ellátott töltőket valósított meg olyan helyeken, ahol nem volt állandó áramellátás. A fedett állomások bevezetése lehetővé tette a napelemes PV telepítését az állomásokon,
A konzorcium azt is felismerte, hogy az ügyfelek rugalmas fizetési módokat és az elérhetőség növelését igénylik. A NEXT-E töltési infrastruktúrája széles körben elfogadott fizetési lehetőségeken alapul, beleértve a digitális fizetési módokat, a havi előfizetéssel rendelkező ügyfelek előfizetéseit, a fizetési kártyákat és az érintés nélküli műveleteket.
Tovább hangsúlyozva az együttműködés mögött meghúzódó innovációt, a projekt akkoriban a legnagyobb e-mobilitási támogatást kapta az Európai Bizottságtól. Az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz (CEF) elektromos járművek projektjeinek programjából a NEXT-E 18,84 millió eurós ajánlott társfinanszírozást kapott.
Az elektromos járművek elterjedésének támogatása érdekében a projekt a leginkább stratégiai és költséghatékony megközelítéseket vázolta fel az infrastruktúra reformjára és a szolgáltatások kiépítésére. Ez az erőfeszítés azóta összekapcsolja a páneurópai régiókat, és zökkenőmentes, kényelmes, hosszú távú vezetési élményt biztosít, amely 100%-ban elektromos áramra épül. A NEXT-E gazdagította a projektországokban meglévő hálózatot, és új villamosított közlekedési folyosókat hozott létre egy összefüggő elektromos járművek ütemtervéhez.
“A Next-E projekt szorosan illeszkedik azon szándékunkhoz, hogy más kulcsfontosságú iparági szereplőkkel együttműködve dolgozzunk egy tisztább, biztonságosabb és befogadóbb jövőért. Nagy örömünkre szolgál, hogy ez a projekt teljes mértékben megvalósul, felvillanyozva ügyfeleink útját. Elkötelezettek vagyunk az elektromos járművek hozzáférhetőségének növelése mellett, és az Ambition 2030-ban megfogalmaztuk hosszú távú jövőképünket a mobilitásról és azon túlról. Ezzel azt tervezzük, hogy kiemelkedő értéket nyújtsunk az utazások és a társadalom megerősítésével izgalmas, elektromos járművek és technológiai innovációk” – jegyezte meg Friederike Kienitz, az AMIEO régió fenntarthatósági, vállalatirányítási, jogi, külügyi és kommunikációs alelnöke.
A villamosítás az intelligens várostervezés egyik alapvető eleme, mivel az elektromos járműveket zökkenőmentesen integrálják a közlekedési rendszerbe. A töltőállomások jelentik az elektromos járművek fő energiaforrását, és elhelyezkedésük kritikus a hozzáférhetőségük szempontjából. A Nissan továbbra is szorosan együttműködik az iparág vezetőivel és kormányzati szervekkel a hozzáférhetőség javítása és a mobilitás globális ökoszisztémájának megteremtése érdekében, gyorstöltőket telepítve a kulcsfontosságú európai autópályákon és folyosókon.